Pracovní stolek z OBI

Nějak začátkem března, jsme byli na výletě v OBI. Sice se mohlo jen do zahradnictví, ale sem tam měli i pár zajímavých věcí a některé se daly i koupit. Jinak pochopitelně vše přes E-shop.

Když jsem se vraceli z oddělení zahrady, postával tam nenápadně pracovní stolek. Hned jsem k němu skočil a zkusil za něj vzít. Pak se o něj se shora opřít a zakývat s ním. Docela mi překvapila jeho pevnost. Na to, že byl vyroben prakticky jen z plechových profilů, držel docela dost dobře. A tak se mi zalíbil, že jsem řekl, že si ho pořídím.

Bohužel a pak jsem onemocněl. A jelikož jsem 7.3. měl svátek, tak jsem ho dostal od Lucie k svátku.

Jenže jsem celou dobu absolutně neměl sílu ani náladu a i když už mi bylo trochu lépe, stále jsem to odkládal, nebyl na to ten správný den. Až dnes 😀

Takže o co se jedná: LUX Dílenský a upínací stůl

Bohužel není to IKEA, a tak i když je v balení plochý klíč na matky/šrouby, který mi připomněl staré první kolečkové brusle a nějaké první nářadí na kolo, potřeboval jsem ještě křížový šroubovák a malou golu.
V balení mi pak zarazili orezlé matky, které byly zabalené v pytlíku a museli se tam už tak dostat před tím, ale budiž.

Návod byl docela nejasný a tak jsem chvíli tápal v malých fotografiích jak to vlastně má, zejména u těch nohou, být spojené. Pochopitelně, ve finále jsem to celé předělával a i teď si nejsem zcela jist jestli je to dobře. Díly nejsou označeny kromě dvou volných nohou (L, R), které byste měli spojit z části nohou se skládacím mechanismem. Ale co kam a s čím, to už popsáno není, a nekvalitních fotografií to tak není moc jasné.

Povedlo se, asi to nebude na nic těžkého, ale mnohem lepší se na tom bude něco třeba řezat než na židli a podobně.

Hned po prvním otestování upínání jsem jej musel obrátit naruby a mechanismus máznout aspoň Indulonou (byla nejblíž po ruce 😀 )

Stůl je jinak opravdu docela pevný.

Docela mi mrzí, že někdo nepřemýšlel a nepřidal ještě jednu desku, která by se dala sevřít do středu upínacího mechanismu a zvětšila by se tak celkově plocha stolu. Budu muset doladit zvou vlastní a pochopitelně už teď je pár nápadů co trochu vylepším.

Za těch pár peněz, to ale bude jinak docela dobrý parťák při nějakém kutění.

 

 

Previous

Certifikáty Windows

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Budu rád za vaše myšlenky, prosím zanechte komentář.x
()
x