Rubrika: Notebook a PC

ASUS N75SF prostě můj miláček

Asi možná trochu pozdě psát o notebooku, který je tak trošku za zenitem (rok výroby 2011) a pro mnohé nebude nic extra, ale jeho síla a v době nákupu jeho nadčasovost, ho stále drží v úrovni dnes prodávaných notebooků. Pravda, není to žádná placka, nemá to dotykáč, lámací ani odpojitelný displej, co by se choval jako tablet, ale je to zkrátka můj brouček.

více >>

Windows 10

Ale, ale, zase se probudila ikonka W10. Jak to tak vypadá, finále se blíží co nevidět. Jen mám stále stejné dilema. Jít do W10, nebo si nechat vymazlené W7 o kterých vím co a jak, kde si vše můžu poladit a poštelovat.

více >>

Windows 10 zkusil jsem to.

Testoval jsem Windows 10. Docela vydržely dlouho cca asi 6h. A to jsem do nich ještě přidal i Office 2013 (vlastně bych mohl už i 2016 laugh ). Skoro bych si snad i pomalu začal na jejich vzhled zvykat, ale pak se mi přeci jen zastesklo po odladěných W7. Musím uznat, že update si sedl jak prdel na hrnec i když některé aplikace vynechal. Zejména ty co jsou od výrobce dodány k řízení spotřeby CPU a pod., takže procáček si občas hrábnul i když nemusel a větráček z notýsku byl trošku slyšet o kterém normálně vím, jen když hraji nějakou hru a aktivuji i GPU.

více >>

Proč jsou viry tak složité?

Historie počítačových virů začíná počátkem osmdesátých let 20. století. V roce 1983 sestrojil jistý Dr. Frederik Cohen první samomnožící program, který začal označovat jako virus. V podstatě se jednalo o neškodný kód, který se uměl pouze sám množit. První skutečný vir, který mohl nějak uškodit, naprogramovali v roce 1986 bratři Basid a Amjad Farooq Alvi, pojmenovali jej Brain (mozek). Objevil se 19. ledna 1986.

více >>

Očista klávesnice

Co se týče elektroniky a dalších svých hraček jsem sám na sebe pes. Snažím se vše opečovávat a ošetřovat kolikrát lépe než sám sebe. Bohužel někdy to neubráníte, i kdybyste o to pečovali sebelépe.

více >>

M51KR – chlazeni

Čas od času je dobré podívat je jak se vlastně notebooku daří chladit svoje komponenty. Především procesory a to systémový (CPU) a grafický (GPU). Každý notebook má chlazení udělané podle jiné koncepce, ale princip je vcelku stejný.

více >>

M51KR – panty

Jsem již nějakou dobu (už skoro 2 roky) spokojeným majitelem notebooku M51KR.
Někdy se dostanu k tomu, abych popsal jeho schopnosti a možnosti. Není sice nejmladší jelikož vývoj HW letí dopředu tak rychle, že se to i nedá dost dobře sledovat. Každopádně asi po půl roce jsem začal mít problém s krytkou na pantech LCD.

více >>