Rubrika: Hoax

Barrister Emmanuel Godwin

Titulek tohoto článku, je jménem mého právníka, který vyřizuje pozůstalost po rodině se kterou mám něco společného. No, ze začátku ve mě hrklo a pak škytlo, ale vzápětí zase vše přešlo.

více >>

Zneužití jména nadace Dobrý anděl

Tentokrát se nejedná o poplašnou zprávu, jak tomu v této rubrice bývá, ale o varování před škodičem. Poslední dobou, ze všech koutů přátel i internetu slyším, jak se všichni zapojují do akcí Dobrého anděla. Bohužel, jak je to ve světě internetu, už se našel nějaký dobrák jak tuto věc zneužít.

více >>

Beth Boyer – E-mail Udělit vítěz

Po delší době tu máme zase jednu zajímavost. Na jednu stranu proč ne, když máme vánoční čas a lidé jsou tak trochu naladěni jinak a jinak přemýšlí. Takže když vám někdo napíše: “vyhráli jste, dostanete, máme pro vás”, určitě se nad tím zastavíte. Takže spamů a různých podobných zpráv ještě pár bude.

více >>

Nový způsob kradení aut?

Bohužel tuto zprávu jsem si znovu prověřil a byla tu už v roce 2012, 2013, takže jen skrze někoho vyplavala na povrch. Proto přeřazena do patřičné rubriky a ponechána zde.
Podobá se jiné poplašné zprávě “vejce na předním skle“.

více >>

Posílám vám vaši zatoulanou smlouvu

No jasně! Uznávám, že to je dokonalý tah jak někoho donutit kliknout na přílohu. Navíc když člověk je vyděšený co jeho doklady dělají někde jinde, jak se tam dostaly a co se vlastně kam dostalo. To asi probudí tak trochu zvědavost v každém z nás a přiznávám, že i já bych se zprvu taky zarazil co to je. Ale i tak to chce chladnou hlavu i tady platí pravidlo dvakrát myslet než na to kliknu.

více >>