Rubrika: Bastlírna

Změna kabátu

Jak tak čas plyne a různé požadavky jsou stále náročnější i já se musím pomalu přizpůsobit dnešním trendům. A tak jsem hledal, zkoušel, testoval, měnil, až jsem nakonec vybral tento nový kabát. Ještě tu bude trochu práce.

více >>

Záhada s elektřinou

Poslední dobou řeším záhadnou věc s elektřinou.
Mám notebook N75SF. Do něj mám zapojený zdroj, jack 3,5 na externí repro, které mají svůj zdroj. Dále Usb Hub na kterém je Tiskárna Canon LBP2900, čtečka karet a jeden volný kabel kam připojuji převážně telefon. Dále je do notebooku zapojena kabelová televize UPC, kde běhá v kabelu myslím 24V.

více >>

Ňamka za 5minut

Nedávno jsem na internetu, tedy na FB – kde je vše dokonalé, vše pravda a vše funguje jak má, našel takový vcelku jednoduchý neškodný recept na docela zajímavou ňamku.

více >>

Jak dostat VHS do PC

Nedávno jsem válčil s nahráváním VHS do počítače. Dlouho jsem to nedělal, mezitím vyměnil notebook a navíc naposledy jsem nahrával přímo s digitální kamery přes rozhraní Firewire, kde to bylo poměrně jednodušší a s tímto rozhraním i komunikovala většina střihových programů. A tak jsem prohledal šuplíky a našel jsem kdysi dávno koupenou redukci do usb EASYCAP DC60. A tak jsem díky tomu počítal, že to bude hračka.

více >>

Pancíř na mobil

Svůj současný telefon Samsung Galaxy S4 mini mám velice rád a jsem s ním nadmíru spokojen. Ostatně jako všechny předchozí telefony, zkrátka uměl jsem si vždy vybrat i když to občas bylo tak trochu nad obsah peněz v mojí kapse. Jediný telefon který opravdu utrpěl velký šrám byl HTC Touch Pro, kterému jsem se dlouho vyhýbal.

více >>

Moje akční kamerka

Tak konečně dnes dorazila kamerka Waterproof HD Sportcam. Docela mě překvapilo, že tak brzo, jelikož slibovali dodání až přibližně před koncem května, takže to bylo milé překvapení. Bohužel, moc testů vám z ní zatím neukážu, jelikož zítra budu kupovat karty do zásoby a navíc bylo již šero. Kamera potřebuje světlo, ale pár rychlých testů se mi líbilo.

více >>

Lepší kasička

Možná také rádi střádáte nějaké ty drobné. Ať už do prasátka nebo jiné pokladničky, já jsem si také jednu našel. Jak jsem tak zkoušel a zkoumal padla mi do ruky tuba od šumivých tablet. Zjistil jsem, že se do té tuby vejde

více >>

Boxy pro kutily

Před koncem roku jsem pěl žalostné písně kde sehnat perfektní kutilské boxy, které jsem si jednou s kamarádem koupil v OBI Štěrboholy.  Jejich výjimečnost byla v oboustranném víku a prostě tak nějak vůbec mi připadaly praktičtější. Místo dvou boxů různé droboty máte jeden.

více >>